Nowości i Promocje
Kalkulatory
Ulotki / Plakaty
Wizytówki
- Standardowe
- Laminowane błysk
- Laminowane mat
- Laminowane Softtouch
- Karty biznesowe
- Karty plastikowe
- Pudełka na wizytówki
Segregatory i ClipBoardy
Inne
Kalendarze 2024
Jak zmierzyć długość linii?
Instrukcja mierzenia długości linii (np. cięcia)
Aby zmierzyć długość linii krzywej należy pobrać z naszej strony nakładkę do programu CoreldDRAW™: DD.gms
Nakładka działa we wszystkich wersjach Corela począwszy od CorelDRAW™ 10 wzwyż.
Aby dodać nakładkę do programu należy przegrać go do folderu ..\Draw\GMS znajdującego się w folderze, gdzie został zainstalowany program CorelDraw™. Przy typowych ustawieniach powinien to być: "C:\Program Files\Corel\Corel Graphics 12\Draw\GMS" (nazewnictwo folderów może się różnić w zależności od wersji corela i systemu operacyjnego).
Następnie uruchamiamy program CorelDRAW™ i wybieramy z menu Narzędzia -> Dostosowanie (Tools -> Customization..).
Zgodnie z oznaczonymi polami na powyższym rysunku wybieramy z listy opcji Polecenia, następnie z rozwijalnego menu wybieramy Makra (Macros). Na liście dostępnych modułów odnajdujemy makro dlugosc_policz. Aby dodać przycisk z naszym makrem do listy przycisków należy "przeciągnąć myszką" wybrane makro na pasek z przyciskami i tam je upuścić. (czerwona strzałka na rysunku), potem należy zatwierdzić wykonaną czynność przyciskiem "OK".
Aby obliczyć długość linii cięcia należy zaznaczyć wszystkie wycinane kształty i kliknąć nowo dodany przycisk. Jeżeli obiektów jest dużo nakładka może nie być w stanie policzyć długości linii, zalecamy wtedy zmierzenie długości linii jednego obiektu i przemnożenie wyniku przez ilość obiektów.
W przypadku jeśli nie posiadają Państwo odpowiedniej wersji corela długość można zmierzyć dowolnym programem, który posiada funkcje umożliwiające mierzenie długości krzywej. Długość należy podać w milimetrach.
W przypadku braku odpowiedniego oprogramowania, można wydrukować na dowolnej drukarce linie cięcia w znanej skali i zmierzyć ręcznie długość linii za pomocą linijki, cyrkla lub nitki, a następnie przemnożyć przez znany współczynnik skali. Tak przybliżoną wartość należy wpisać do kalkulatora, a nasz pracownik skoryguje ją po sprawdzeniu długości w programie.